Në diskotekë deri në mëngjes – Mourinho e zbuloi si lojtar, tani e përjashton nga ekipi

Futboll 02 Mars 2022 18:41

Një dëmtim nuk e lejon lojtarin të thyejë rregullat, përkundrazi e detyron më tej të qëndrojë i përqendruar, i freskët, i kthjellët për t’u rikthyer në fushë sa më shpejt. Kjo është arsyeja pse sjellja e Felix Afena-Gyan nuk i pëlqeu shumë Romës, veçanërisht Mourinhos që e kishte sjellë në skuadër në muajin tetor.

Felix, sjellja e të cilit në muajt e fundit ka qenë shembullore, bëri një gabim të shtunën e kaluar, duke shkuar në një disko me miqtë, pavarësisht apelit të klubit për të shmangur çdo lloj eventi, apo në festa deri në orët e vona të mbrëmjes. Në vend të kësaj, 19-vjeçari nga Gana zgjodhi mbrëmjen, për t’u argëtuar me miqtë në një diskotekë të famshme në lagjen Eur, me shumë njerëz, duke u kthyer në shtëpi në mëngjes.

Zhgënjimi i Mourinhos

Roma e zbuloi dhe nuk ishte aspak i lumtur. Duke filluar me Mourinhon, i cili vuri bast mbi të, në të vërtetë, e vuri përballë atë duke e bërë atë të luajë rregullisht dhe ndonjëherë duke e preferuar ndaj sulmuesve të tjerë me shumë më tepër përvojë.

Por jo vetëm kaq, ai kishte kaluar edhe disa orë me të në natën e ndërrimit të viteve, i kishte dhuruar këpucët e famshme 800 euro që Feliksi i donte aq shumë. Felix ato ditë nuk ishte stërvitur me skuadrën, nga e enjtja deri të shtunën kishte punuar individualisht për shkak të një problemi fizik dhe kishte munguar në ndeshjen e së dielës së kaluar kundër Spezias.

Ja çfarë do të ndodhë tani me lojtarin

Nuk kaloi shumë kohë që klubi të zbulonte se çfarë ndodhi, Mourinho dhe stafi i tij, pas pushimit të dhënë të hënën, vendosën dje që të mos grumbullonin Feliksin me ekipin e parë (u shtua i riu Persson) por ta kthenin atë te skuadra e të rinjve.

Nuk dihet ende nëse Feliksi do të qëndrojë për disa kohë me skuadrën e të rinjve apo do të rikthehet menjëherë në stërvitje me ekipin e parë, me siguri djali do ta ketë kuptuar që ka gabuar dhe nuk do të bëjë më këtë lloj naiviteti. Tani do të jetë në dorën e tij t’i dëshmojë Mourinhos se e ka kuptuar gabimin dhe të bindë trajnerin të vërë sërish bast për të.

-->