Në këtë javë zhvillohet derbi i zjarrtë mes Gjilanit dhe Dritës

Futboll 31 Korrik 2019 15:11

Ish-kampioni i Kosovës, Drita do ta nis edicionin e ri si vendas i Ferizajt, derisa Gjilani është mysafir i Trepçës’89.

Por, tifozët e futbollit kosovarë natyrisht e mendojnë edhe derbin e Anamoravës mes Gjilanit dhe Dritës.

Derbi në fjalë do të zhvillohet në javën e shtatë të edicionit të ri.

Gjilani do të jetë vendase në ndeshjen e parë.

Ndryshe, edicioni i ri në Superligën e Kosovës në futboll nis më 17 gusht.

-->