“Në vazhdën e skandaleve të FFK-së, vije skandal i radhës”/ Arianit Ahmeti reagon pas refuzimit të Gramoz Vokrrit si kandidat për të parin e FFK-së

Kombëtarja 23 Mars 2022 19:19

Ish-zyrtari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Arianit Ahmeti, ka mbetur i befasuar me vendimin e Komisionit që e refuzoi kandidaturën e Gramoz Vokrrit për kryetar të FFK-së.

Ahmeti ka reaguar në “Facebook” duke e quajtur këtë vendim skandaloz. Sipas tij, FFK-ja ka vepruar në këtë mënyrë qëllimisht për të krijuar huti te delegatët dhe opinioni futbolldashës “kinse Gramoz Vokrri nuk do të jetë kandidat për kryetar të FFK-së”.

Sipas Ahmetit, ky vendim tregon se nuk ka efekt juridik pa u aprovuar nga Komiteti Ekzekutiv dhe Kuvendi i FFK-së.

Reagimi i plotë:

-->