Nedim Bajrami gëzon gjithë shqiptarët, refuzoi Zivcrën për Shqipërinë

Futboll 09 Mars 2021 13:00

Nedim Bajrami ka vendosur të veshë fanellën e Kombëtares së Shqipërisë, raporton Insporti.com.

Bajrami tashmë e ka përfunduar dilemën e tij, duke i thënë jo vazhdimit të karrierës me Zvicrën.

Ylli i Empolit ka refuzuar zviceranët për Kombëtaren e Shqipërisë dhe këtë e ka konfirmuar trajneri Mauro Lustrinelli.

“Ne kemi punuar shumë për ta marrë Nedimin. Ne u përpoqëm ta bindnim që ai të luaj për Zvicrën. Por, më pas na tregoi se zemra i rrah më shumë për Shqipërinë!”, ka thënë Lustrinelli.

Nedim Bajrami wechselt von GC zu Empoli in die Serie B
Nedim Bajrami

Bajrami, 22-vjeçar ka pasaportë maqedonase dhe është i lindur në Tetovë.

Ai para transferimit në Itali te Empoli, kishte luajtur në Kampionatin e Zvicrës, në ekipin e Grasshoppers. /Insporti.com/

-->