Nëse nuk rinovon me Realin, Modric mund të transferohet tek gjiganti anglez

Futboll 07 Tetor 2021 17:37

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, raportohet se ende nuk i ka nisur bisedimet me krerët e klubit mbretëror për rinovimin e kontratës së re.

Kontrata aktuale e kroatit përfundon në qershor ti vitit të ardhshëm, ndërsa sipas gazetës sportive El Nacional, në mendjen e Modric është një aventurë e re dhe rikthimi në Priemier League tek Manchester City.

Kujtojmë se përveç Modricit, Real Madridi është duke tentuar që t’i transferojë disa emra të mëdhenj të futbollit si Pogba, Halaand e Mbappe.

-->