Newcastle e kërkon me ngul sulmuesin e lënë ‘anash’ nga Arsenali

Futboll 28 Janar 2022 20:11

Newcastle United është duke e kërkuar me ngulm sulmuesin e Arsenalit, Eddie Nketiah, shkruan 90min

Nketiah do të jetë lojtar pa kontratë në fund të këtij sezoni dhe duket se nuk do të nënshkruaj vazhdimin e saj, kjo për shkak minutave të limituar dhe se ai dëshiron të largohet nga Emirates Stadium.

Crystal Palace dhe West Ham po ashtu kanë treguar interes për ta huazuar Nketiah, por burimet kanë konfirmuar për 90 min që Newcastle e dëshiron 21 vjeçarin për marrëveshje të përhershme.

Menaxheri Eddie Howe është një fans i madh i Nketiah dhe e dëshiron atë në Newcastle kur kontrata e tij me Arsenalin skadon në verë, por këto plane duhet të ecin më përpara pasi që Howe dëshiron që të këtë opsione në sulm derisa është duke luftuar për mbijetesë në ligë.

Nketiah po ashtu kërkohet në Gjermani dhe Francë por Newcastle janë optimist se do ta transferojnë 21 vjeçarin.

-->