Neymar humbi penalltinë edhe pse portieri kundërshtar ia hapi rrugën

Futboll 24 Maj 2021 10:25

PSG nuk arriti të fitojë titullin edhe pse fitoi ndeshjen e fundit ndaj Brestit me rezultat 0:2. Kampioni  i ri i Francës është Lille, shkruan Insporti.com.

Ylli brazilian i PSG, Neymar  është bërë viral në rrjetet sociale për penalltinë e humbur në ndeshjen e mbrëmshme.

Pas ndërhyrjes në Angel Di Marian, braziliani mori përsipër përgjegjësinë.

Megjithatë, ai dështoi pasi portieri vendas, Gotje Larsonije e lexoi mirë lëvizjen e Neymarit.

Ishte një prej penalltive më të çuditshme që kemi parë këtë edicion.

PSG-ja kështu dështoi dhe Lille u shpall kampion i Ligës 1 për herë të parë pas një dekade.

-->