Neymar nuk gjen paqe në Paris: Tifozët kundër, nuk e duan më titullar

Futboll 04 Tetor 2021 23:45

-Humbja e parë e sezonit e Paris Saint-Germain bëri bujë, në Francë si dhe në pjesën tjetër të botës. Gjithçka lidhet për faktin se skuadra nuk arriti të bënte asnjë goditje në portë Rennes, duke patur në formacion treshen fantastike Messi-Neymar-Mbappe. Në Paris, ka kritika për të gjithë lojtarët, por veçanërisht për brazilianin i cili duket jashtë formës dhe larg “zotërisë 222 milion euro”.

Neymar ka gjetur golin me vetëm dy nga 41 goditjet e tij të fundit në portë dhe Le Parisien nuk përdor fjalë për të përshkruar gjendjen e tij të formës: “Fillimi më i keq i sezonit te PSG, teknikisht i padobishëm, hija e vetvetes”.

Një gjykim që duket se bashkohet nga një pjesë e madhe e tifozëve të PSG, të paktën duke parë rezultatet e një sondazhi nga l’Equipe: gazeta franceze pyeti nëse O ‘Ney e meriton fanellën e titullarit në këtë moment dhe 66% të votuesit u përgjigjën jo, kundër 29% të po dhe pjesës tjetër të pavendosur.

-->