Neymar padit sërish Barcelonën, kërkon 44 milionë euro

Futboll 13 Nëntor 2020 09:33

Avokatët e Neymar thuhet se kanë kërkuar që Barcelona të paguajë brazilianin 44 milionë euro në kapitullin e fundit të betejës ligjore midis dy palëve, transmeton Insporti.

Lojtari i Paris Saint-Germain gjithashtu ka paraqitur një apel, megjithëse përfaqësuesit e tij, lidhur me vendimin në qershor që e pa atë të paguante 6.7 milionë euro për ish-klubin e tij.

Këto pretendime, të raportuara nga ”Que t’hi jugues”, nënkuptojnë se Neymar po kërkon pothuajse 60 milionë euro nga ish-klubi i tij.

Në rastin e Neymar, ai ende beson se i detyrohet një bonus rinovimi prej 44 milionë euro nga Barcelona pas lëvizjes së tij në PSG në 2017. Barcelona nuk i pagoi vetëm shumën derisa u largua nga klubi. Çështja tani do të zgjidhet nga Gjykata e Lartë e Drejtësisë e Katalonjës.

Këto pretendime ligjore i kanë rrënjët në një bonus prej 26 milionë euro, i cili u ra dakord midis Neymar dhe Barcelona kur ai rinovoi kontratën e tij në ”Camp Nou” deri më 2021, por i cili u bllokua nga klubi katalanas ndërsa lëvizja e tij në PSG ishte ende në dyshim. /Insporti

-->