Neymar pas humbjes ndaj Real Madrid: Ishin ditë dhe javë të vështira për ne

Futboll 18 Mars 2022 21:10

Neymar ka reflektuar për eliminimin e Paris Saint-Germain nga Real Madrid në Ligën e Kampionëve, i cili më pas pa lojtarët e klubit të fishkëllyer gjatë ndeshjes së tyre në Ligue 1 kundër Bordeaux në Parc des Princes disa ditë më vonë.

Sulmuesi brazilian është paraqitur në vetëm 20 ndeshje këtë sezon, duke shënuar pesë gola dhe duke dhënë pesë asistime, pasi ai ishte jashtë fushës për më shumë se dy muaj për shkak të dëmtimit.

“Ishin ditë dhe javë të vështira për ne”, tha Neymar gjatë një eventi sponsorizues.

“Ne nuk donim të humbnim. Nuk ishim aty për këtë, nuk e kishim planifikuar. Askush nuk e hoqi këmbën nga pedali. Përkundrazi.

“Ne u përkushtuam dhe u përgatitëm të provonim dhe të kualifikoheshim për raundin tjetër. U ktheva nga një dëmtim, duke dhënë gjithçka për të qenë atje. Pavarësisht humbjes, të paktën ne e bëmë atë si ekip.

“Jeta e një sportisti është e tillë. Një ditë humbet një lojë, por mund të kthesh gjithçka në një kohë të shkurtër. Futbolli është shpërblyes në këtë kuptim.”/

-->