Ngacmoi të dashurën e futbollistit – ja si përfundoi ish ylli i Chelseat

Futboll 09 Shtator 2019 15:10

Mesfushori anglez, Dani Drinkwater është dhunuar keq në një lokal të Mançesterit, siç raporton britanikja “The Sun”.

Kjo media sqaron se ish-lojtari i Chelsea, u rrah nga disa persona, pasi kishte ngacmuar një vajzë në një pub nate. Ky ngacmim solli një debat që degradoi në dhunë më vonë.

 England and Chelsea star Danny Drinkwater, pictured after he was attacked by six thugs outside of a nightclub

 

29-vjeçari ka ngacmuar vajzën edhe pse ajo nuk ka pranuar shoqërinë e tij. Truprojat e kanë nxjerrë jashtë lojtarin, aty ku një  grup burrash e ka rrahur atë duke e mbuluar në gjak.

Nga sa bëhet me dije, Drinkwater ka ngacmuar partneren e futbollistit Kgosi Nthle, që luan në kategoritë inferiore dhe ka marrë një “faturë” goxha të madhe në fund.

 Danny, pictured in 2016, had been boozing heavily at Manchester’s Chinawhite club on the night of the attack

-->