Nipi i ish-diktatorit italian ftohet në ekipin e parë të Lazios

Futboll 23 Tetor 2021 21:26

Mbrojtësi i djathtë – Romano Mussolini, stërnipi i diktatorit të njohur italian – Benito Mussolini, në pak muaj i bindi të gjithë te Formello dhe fitoi një thirrje në ekipin e parë të Lazios.

Në më pak se një vit, kërcimi i dyfishtë në kategori: nga U18 në Primavera dhe tani thirrja e parë me të “mëdhenjtë”.

Maurizio Sarri, pa të pezulluarit Luiz Felipe dhe Acerbi, është në urgjencë në mbrojtje dhe ka thërritur 18-vjeçarin, i cili nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me Lazion në fund të marsit të kaluar.

Këtë vit ai ka luajtur gjithmonë titullar (7 ndeshje nga 7) dhe nesër do të shijojë atmosferën e Serie A për herë të parë.

Ai kurrë nuk do ta harrojë këtë fundjavë, e cila mbyll një javë intensive për Lazion, duke u përballur me çështjen e pezullimit të trajnerit të tyre të shqiponjës, Juan Bernabè, pasi ai u filmua duke dhënë përshëndetjen fashiste.

-->