Nipi i Muhammad Alisë fiton me nokaut të fuqishëm

Sporte të tjera 30 Janar 2022 09:22

Nipi i legjendës së boksit Muhammad Ali, Ali Walsh, fitoi me nokaut në raundin e dytë ndaj Jeremiah Yeager.

Në Tulsa të SHBA-së ai e rrëzoi me një të majtë të fuqishme Yeagerin, ai u ngrit në këmbë me shumë vështirësi, por më pas vazhdoi ofensivën derisa ndërhyri referi.

Për të është fitorja e katërt nga po aq meçe në boksin profesionist dhe e treta me nokaut.

Ali Walsh bokson në kategorinë e mesme. 

-->