Një sezon pa Leo Messin, Barcelona do të ishte skuadër mesatare

Futboll 29 Mars 2020 21:59

Ylli argjentinas, Leo Messi mbetet një nga lojtarët më vendimtarë sa i përket ndeshjeve, në të cilat ekipi i tij nuk është në ditën e vet.

Në sezonin 18/19, Lionel Messi kishte shënuar 36 gola dhe dha 15 asiste në La Liga.

Në total, 51 kontribute për gol nga 32-vjeçari në atë sezon.

Por çka nëse i heqim këto kontribute? Kur do të renditej Barcelona?

Në atë botë alternative, do të ishte Atl. Madrid bindshëm kampioni spanjoll dhe Barcelona vështirë do t’a kishe kualifikimin për në Ligën e Evropën.

Barca do të kishte 1 humbje dhe 1 barazim ndaj Leganés dhe Betis: 3 barazime rradhazi ndaj Levante, Celta dhe Getafe: 4 lojë rradhazi pa fitore; por 2 fitore ndaj Real Madrid.

-->