Një shqiptar në ndeshjen gjysmëfinale Real Madrid – Bayern Munich

Futboll 30 Prill 2018 09:52

Të martën në mbrëmje do të përcaktohet skuadra e parë finaliste në UEFA Champions League.

Pas humbjes, 2-1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në “Allianz Arena” lojtarët e Jupp Heynckes do të synojnë përmbysjen e madhe ndaj Reali Madridit.

Praktikisht duket një mision i pamundur pasi Bajerni edhe në këtë ndeshje vjen me mungesa të mëdha.

Vidal, Robben, Neuer, Coman dhe Boateng janë 5 lojtarët e formacionin titullar që për shkaqe dëmtimesh do të mungojnë në “Santiago Bernabeu”.

I vetmi lajm i mirë për bavarezët është rikthimi i Alabas, ndërsa ajo që bie në sy është edhe prezenca e shqiptarit Meritan Shabani. /Insporti.com

Golat, asistimet dhe aftësitë e Meritan Shabanit:

-->