Nokauti më ‘brutal’ i vitit në MMA ndodhi në promovimin e Ligës së Khabib Nurmagomedov

Sporte të tjera 18 Dhjetor 2021 12:37

Me shumë mundësi, nokauti më i mirë i vitit në MMA ka ndodhur në promovimin e Ligës së Khabib Nurmagomedov mbrëmë.

Pasi u tërhoq nga sporti me një rekord perfekt 29-0, ish-kampioni i peshave të lehta të UFC-së është fokusuar në vendosjen e kartave sportive luftarake në vendlindjen e tij, Rusi.

Khabib bleu promovimin e Kampionatit Gorilla Fighting për 1 milion dollarë dhe e riemërtoi atë në Eagle Fighting Championship.

Ngjarja më e fundit, EFC 43, erdhi nga Moska dhe shfaqi një ngjarje kryesore gjithë-ruse, ndërsa Mehdi Dakaev i mbylli brirët me Makkasharip Zaynukov.

Dhe ishte Dakaev ai që siguroi fitoren në mënyrë spektakolare kur bëri një përfundim të çmendur me grusht supermen.

Pasi u lëkund egërsisht me një goditje të majtë në një kombinim të shpejtë me grusht, ai vazhdoi të zhytej në drejtim të kundërshtarit të tij dhe e kapi atë të skuqur në mjekër me një goditje shkatërruese ndërsa ai ishte në ajër.

-->