Notat e lojtarëve, Angli 5-0 Shqipëri: Kane me vlerësimin perfekt, Strakosha më i dobëti

Futboll 12 Nëntor 2021 23:15

Shqipëria ka pësuar humbje të thellë nga Anglia me rezultat 5-0 në ‘Ëembley’ në kuadër të ndeshjeve kualifikueseve për Katar 2022.

‘Tre Luanët’  kanë shënuar plotë pesë herë në portën e Thomas Strakoshës në pjesën e parë.

Harry Maguire shënoi i pari, ndërsa një gol tjetër shtoi Jordan Henderson. Tre gola të tjerë i shtoi Harry Kane, që ishte lojtar i ndeshjes.

Ai u vlerësua me notën maksimale 10.00.

Te Shqipëria paraqitjen më të mirë e kishte Sokol Cikalleshi me notën 6.8.

Më i dobëti në fushë ishte Strakosha me notën 5.4.

Notat e lojtarëve të Anglisë dhe Shqipërisë:

-->