Notat e lojtarëve, Belgjikë 2-3 Francë: Mbappe yll i ndeshjes

Futboll 07 Tetor 2021 23:44

Franca ka arritur të bëjë rikthim sensacional ndaj Belgjikës, duke e mposhtur 3-2, për të kaluar në finale të Ligës së Kombeve, ku e pret Spanja.

Belgët e mbyllën pjesën e parë me dy gola epërsi, por francezët u kthye në pjesën e dytë duke shënuar tri herë.

Yannick Carrasco dhe Romelu Lukaku shënuan për belgët, ndërsa Karim Benzema, Kylian Mbappe  dhe Theo Hernandez i shënuan golat për francezët.

Lojtar i ndeshjes ishte Mbappe me notën 9.0, ndërsa lartë u vlerësuan edhe Benzema dhe Pogba.

Më i dobëti në fushë ishte Thibaut Cortois me notën 6.0.

Me këtë fitore Franca kalon në finale, ku do të takohet me Spanjën.

Notat e lojtarëve të Belgjikës dhe Francës:

-->