Notat e lojtarëve, Juventus 4–1 Torino

Futboll 04 Korrik 2020 19:52

Juventusi ka marr një fitore të rëndësishme ndaj Torinos me rezultat 4-1 në kuadër të javës së 30-të në Serie A.

Zonja e Vjetër ishte më e mirë që nga fillimi, duke shënuar që në minutën e tretë me Paulo Dybalan.

Pastaj shënuan edhe Juan Cuadrado dhe Cristiani Ronaldo.

Koffi Djidji shënoi auto-gol, ndërsa Andrea Belotti kishte shënuar golin e  vetëm për Torinon.

Lojtari i ndeshjes doli të jetë CR7 pasi u vlerësua me notën 9.1, fal një goli nga goditja e dënimit dhe një asistimi.

Cuadrado u notua me 8.9, ndërsa Dybala me 8.3.

Lojtari më i dobët i ndeshjes doli të jetë Lyanco i Torinos me 4.9.

Juventus:-->