Notat e lojtarëve, Liverpool 0-0 Real Madrid: Alexander Arnold më i miri

Futboll 14 Prill 2021 23:33

Liverpooli nuk ka mundur të shkojë më larg se një barazim 0-0 ndaj Real Madridin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, duke u eliminuar nga gara.

Të dy skuadrat kishin raste të mira në këtë takim, por rrjetat heshtën edhe prej formës së mirë të portierëve.

Dy më të mirët e ndeshjes ishin Trent Alexandre Arnold dhe Fede Valverde me notën 8.0.

Pas tyre te Liverpooli u vlerësuan lartë Firmino dhe Andreë Robertson.

Nën anën tjeter të Real Madridi paraqitje të mirë kishin edhe Eder Militano dhe Thibaut Cortois

-->