Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-1 PSG: Ja kush ishte pas Benzemas yll i mbrëmjes

Futboll 09 Mars 2022 23:22

Los Blancos kanë përmbysur PSG duke triumfuar 3-1 në ndeshjen kthyese në Bernabeu duke kaluar në çerekfinale t ë Ligës së Kampionëve.

Kylian Mbappe shënoi i pari në këtë ndeshje, ndërsa Real Madridi u kthye në lojë me tre golat e Karim Benzemas.

Ishte pikërisht Benzema ai që u shpall lojtar i ndeshjes, me notën 9.6.

Pas tij me paraqitje të mirë u vlerësua Luka Modric me notën 8.2.

Achraf Hakimi dhe Marqiunhos ishin më të dobëtit në fushë me notën 5.9. Neymar dhe Mbappe kishin paraqitje më të mirë, ndërsa Messi me notën 6.9 kishte paraqitje mesatare.

Notat e lojtarëve të Real Madrid dhe PSG:

 

-->