Notat e lojtarëve, Real Madrid 6-0 Galatasaray

Futboll 06 Nëntor 2019 23:41

Real Madridi ka mposhtur gjigantin turk Galatasaray me rezultat të thellë 6:0 në kuadër  të Ligës së Kampionëve, shkruan Insporti.com.

Rodrygo Goes shënoi het-trik, Karim Benzema dy herë dhe Sergio Ramos një herë në këtë fitore madhështore të mbretërve

Dyshja Rodrygo dhe Benzema u vlerësuan me notën më të lartë, 10-të.

Paraqitja e tyre ishte e jashtëzakonshme, ndërsa lartë u vlerësuan edhe Sergio Ramos (7.8) dhe Marcelo (7.9).

Lojtari më i dobët i ndeshjes doli të jetë Yuto Nagatomo me 4.7.

 

-->