Nuk mund t’iu besonte syve të tij, reagimi i portierit çek pas golit të “çmendur” të Cikalleshit

Futboll 08 Qershor 2021 21:13

Janë shënuar dy gola në ballafaqimin miqësor ndërmjet Republikës së Çekisë dhe Shqipërisë, shkruan Insporti.

Çekia kaloi e para në epërsi në minutën e me golin e realizuar nga sulmuesi Patrick Schick në minutën e 18 të ndeshjes.

Sokol Cikalleshi barazoi gjithçka në minutën e 42-të me një gol fantastik nga distanca.

Por interesant ishte reagimi i portierit të Çekisë, Tomas Vaclik, i cili nuk mund t’iu besonte syve se çfarë goditje lëshoi Cikalleshi.

Sekondi 30:

-->