O çfarë lojtari ka Shqipëria – Armando Broja shënon supergol kundër Hungarisë

Kombëtarja 05 Shtator 2021 19:49

Është zhbllokuar rezultati në ndeshjen Shqipëri – Hungari.

Sulmuesi i Chelseat, i huazuar te Southampton, Armando Broja ka arritur të shënoj në minutën e 87’të kundër Hungarisë.

Pas një kundërsulmi të shpejtë nga Shqipëria, Broja morri topin pak më larg se 16-metërshi dhe u vërsul drejtë portës së Hungarisë, ku pas një super goditje arriti të qoj topin në rrjetë.

GOLI:

-->