Ole nuk përmbahet në intervistën e fundit – shpërthen në lot duke folur për Carrick

Futboll 21 Nëntor 2021 18:44

Ole Gunnar Solskjaer u shkarkua nga pozita e trajnerit të Manchester United të dielën në mëngjes.

“Djajtë e Kuq” vendosën të marrin vendimin pas humbjes së rëndë 4-1 ndaj Watford.

Solskjaer largohet nga Man United me klubin e renditura e shtata në Premier Ligë duke fituar vetëm pesë nga 12 ndeshjet e tyre.

48-vjeçari ka dhënë një intervistë emocionuese lamtumire pas largimit nga klubi.

Duke folur për MUTV, ai tha: “Ju e dini se çfarë do të thotë ky klub për mua dhe çfarë doja të arrija këtu. Për klubin, për tifozët, për lojtarët, për stafin. Doja që ne të hidhnim hapin tjetër për të sfiduar ligën, për të fituar trofe.

“Unë do të largohem nga dera e përparme, sepse mendoj se të gjithë e dinë se kam dhënë gjithçka për këtë klub. Ky klub do të thotë gjithçka për mua dhe së bashku jemi një kombinim i mirë, por për fat të keq nuk arrita të marr rezultatet. kishim nevojë dhe është koha që unë të largohem.

“[Unë jam] shumë, shumë krenar. Sigurisht, është një nga ato gjëra që ëndërroni në jetën tuaj. Kur ke qenë lojtar, kur ke qenë trajner i ekipit rezervë, puna tjetër atëherë, e vetmja ëndërr dhe e vetmja gjë që nuk ke bërë është të menaxhosh klubin, dhe unë e kam tani. Ka qenë një eksperincë fantastike, ka qenë absolutisht i këndshëm nga minuta e parë deri në minutën e fundit, kështu që duhet të falënderoj të gjithë lojtarët sepse që kur hyra, ata janë djem të mirë, njerëz të mirë. Disa kanë ardhur, disa kanë ikur, por të gjithë ata kanë qenë një grup kaq i këndshëm për të punuar.

“Së pari, dua të falënderoj bordin dhe pronarët që më dhanë mundësinë sepse nuk është për të gjithë dhe unë e kam pasur mundësinë. Jam shumë i nderuar dhe i privilegjuar që më kanë besuar për ta çuar klubin përpara, dhe shpresoj shumë që ta lë në një gjendje më të mirë se kur erdha.

“Kam bërë miq të shkëlqyeshëm, jam rilidhur me disa miq të mirë, stafi i ri që ka ardhur, jam bërë miq shumë të mirë. Stafi tjetër që ishte këtu kur isha atje, ne jemi miq të mirë dhe jemi lidhur dhe kjo është ajo që bëhet fjalë në një klub si ky. Me tifozët, tifozët kanë qenë të mrekullueshëm. Nga dita e parë në Cardiff deri në atë të fundit tani. [Ata kanë qenë] në krye, dhe ne do të shihemi përsëri.”. /Insporti.com/

-->