O’Neal ia ndërron gomën e shfryrë një gruaje (VIDEO)

Basketboll 15 Korrik 2020 09:25

Legjenda e NBA, Shaquille O’Neal, derisa ishte duke u vozitur u ndal në rrugë për të ndihmuar një grua.

Goma e veturës së saj ishte dëmtuar dhe O’Neal doli për t’i ndihmuar.

Ai qëndroi me gruan dhe familjen e saj derisa erdhën në ndihmë sherifët e Alachua County.

Yesterday, Shaquille O'Neal was traveling through Alachua County on I-75 when he witnessed a crash. He stopped to check on the welfare of the driver and remained with her until law enforcement arrived. He fist bumped Deputies Purington and Dillon before going on his way. Hey Basketball Cop Foundation you're not the only one that knows Shaq.

Gepostet von Alachua County Sheriff am Dienstag, 14. Juli 2020

Shaquille O’Neal edhe më herët ka ndihmuar njerëzit dhe organet e rendit.

Në vitin 2005, ai ndihmoi policët të arrestojnë një burrë i cili kishte sulmuar homoseksualët.

-->