Orari i ndeshjeve të Superligës së Kosovës dhe Ligës së Parë

Futboll 28 Gusht 2019 17:49

Ndeshja ndërmjet Dukagjinit dhe Dritës, e cila zhvillohet të premten në stadiumin “18 Qershori” në Klinë do ta hapë javën e tretë në Superligën e Kosovës.

Ndërkohë, tri ndeshje do të luhen të shtunën, ndër të cilat edhe dueli ndërmjet kampionit dhe nënkampionit të edicionit të kaluar.

Kurse, të dielën zhvillohen dy ndeshjet e fundit të kësaj jave, pas së cilës skuadrat e Superligës dhe Ligës së Parë do të pauzojnë për shkak të ndeshjeve të Përfaqësueses.

Superliga – Java e tretë:

E premte, 30.08.2019 ora 16:00

Dukagjini – Drita

E shtunë, 31.08.2019 ora 16:00

Feronikeli – Prishtina

Llapi – Ballkani

Flamurtari – Ferizaj

E diel, 01.09.2019 ora 16:00

Trepça’89 – Drenica

Gjilani – Vushtrria

Liga e Parë – Java e 2-të

E shtunë, 30.08.2019 ora 16.00

Istogu – Onix

Liria – KEK-u

Arbëria – Ramiz Sadiku

Vitia – Besa

E diel, 01.09.2019 ora 16.00

Vllaznia (P) – Malisheva

Vëllaznimi – Drenasi

Dardana – 2 Korriku

Trepça – Ulpiana luhet në javën e ardhshme.

-->