Pacquiao – Mayweather, takim befasues

Sporte luftarake 09 Janar 2019 19:15

Boksierët Manny Pacquiao dhe Floyd Mayweather kanë zhvilluar sot një takim surprizë në Los Anxhelos. Dy ikonat e sportit të dorezave ndodheshin në stadiumin “Staples Center”, për të parë ndeshjen e NBA-së mes Clippers dhe Charlotte.

Në fakt, ata ndodheshin në anët e kundërta të fushës, por në pushimin e ndeshjes Pacquiao ka shkuar të takojë Mayweather, një takim që ka zgjatur disa sekonda. Dy boksierët janë protagonistë të “duelit të shekullit”, zhvilluar në maj të 2015-ës, sfida që ka thyer rekordet e këtij sporti.