Pallacanestro Varese – Z Mobile Prishtina, mbyllet pjesa e parë

Basketboll 13 Mars 2019 21:16

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Pallacanestro Varese – Z Mobile Prishtina, e vlefshme për 1/16 e finales në FIBA Europe Cup.

Pas 20 minutave lojë, skuadra italiane është në epërsi me 56:40.

Jean Salumu me 11 dhe Thomas Scurbb me 10 pikë ishin më efikasit te vendësit, ndërsa Dardan Berisha e Divine Myles me nga 14 pikë u dalluan te Prishtina.