Pamje nga festa e Chelseat pas triumfit në Ligën e Evropës

Futboll 29 Maj 2019 23:39

Chelsea mposhti Arsenalin 4-1 në finale për t’u shpallur kampion i Europa Leagues, të mërkurën mbrëma.

Dy gola nga Eden Hazard, një nga Pedro dhe një tjetër nga Olivier Giroud ia siguruan triumfin “Të Kaltërve”.

Golin e vetëm për “Topçinjtë” e shënoi Alex Iwobi, derisa djelmoshat e Unai Emeryt nuk do të marrin pjesë në Champions League edicionin e ardhshëm.

Më poshtë, pamje nga festa e Chelseat pas triumfit.

-->