Pamje të frikshme: Momenti kur Marquez rrëzohet dhe nuk e vazhdon garën

Moto GP 19 Korrik 2020 20:00

Marc Marquez është detyruar të largohet nga gara për Çmimin e Madh të Spanjës.

Garuesi spanjoll u rrëzua katër etapa para fundit të garës pas një përplasje të rrezikshme.

Shkaku i lëndimeve që pësoi, Marquez nuk arriti ta vazhdojë më garën.

Garuesi i Hondës u lëndua në krah, dhe gjendja e kampionit në fuqi do të vëzhgohet në vazhdim.

Ndryshe, në këtë garë, Fabio Quartaro fitoi Çmimin e Madh të Spanjës.

-->