Pas barazimit, këto janë parashikimet për Brazilin dhe Zvicrën (Foto Grafika)

Futboll 18 Qershor 2018 10:42

Përfaqësuesja e Zvicrës me paraqitjen e saj mjaft të mirë mbrëmë, arriti të dal nga ndeshja me Brazilin me një pikë, pas barazimit 1-1, kundër një kundërshtari që po cilësohet si favoriti kryesor i Kampionatit Botëror “Rusia 2018”.

Përkundër se janë duke u zhvilluar vetëm ndeshjet e para në grupe, përmes grafika dhe programeve të ndryshme, janë duke u bërë analizat qysh tani për kombëtaret pjesëmarrëse.

Një e tillë është bërë edhe për Brazilin e Zvicrën pas barazimit të mbrëmshëm, duke përllogaritur mundësinë e kundërshtarëve të tyre, madje deri në fazën e finales, në rast se arrijnë deri aty normalisht.

Shikoni grafikat më poshtë, përmes së cilave paraqiten përqindjet e mundësisë që nga kalimi i grupit dhe nga cila pozitë, e deri tek arritja deri në finale dhe kundërshtarët që do të mund t’i kishin rrugës deri atje Brazili e Zvicra. /Insporti.com

 

-->