Pas dëbimit nga Australia, Djokovic zbarkon në Beograd

Sporte të tjera 17 Janar 2022 14:47

Novak Djokovic ka mbërritur në Beograd, pasi zbarkoi në Dubai në agim pas dëbimit të tij nga Australia, një vend që u largua të dielën, pasi mësoi për vendimin e gjykatës që e la atë pa opsionin për të pasur vizë pasi ai nuk ishte vaksinuar kundër Covid-19.

Avioni i Emirates me Djokovic u ul pas një fluturimi 13 orë e gjysmë nga Melburni, ku ai argumentoi në gjykatë se duhet të lejohej të qëndronte në vend dhe të konkurronte në turne nën një raport mjekësor për shkak të një infeksioni nga koronavirusi muajin e kaluar.

Gjatë pritjes në aeroport ai është parë duke bërë selfie me disa fansa.

Disa qindra mbështetës, disa me flamuj serbë, u mblodhën para ndërtesës së aeroportit të Beogradit për ta mbështetur me thirrje si “Novak, ti ​​je kampioni ynë” dhe “Nole, Nole” por ata nuk mundën ta shihnin idhullin e tij.

-->