Pas shumë dramave në “Santiago Bernabeu”, Real Madridi ia del ta mposht Chelsean – kualifikohet në gjysmëfinale të Champions

Futboll 12 Prill 2022 23:36

Në stadiumin “Santiago Bernabeu” sonte u zhvillua ndeshja kthyese e çerekfinales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Real Madridit dhe Chelseat që solli mjaft spektakël.

Me rezultat 5-4, skuadra e Real Madridit arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, duke diskualifikuar kampionin aktual, Chelsean.

Skuadra e Thomas Tuchel arriti të realizojë në minutën e 15’të të takimit, me anë të Mason Mount, i cili u shërbye nga Werner. Kurse golin e dytë e realizoi Rudiger (51’).

Chelsea arriti ta realizonte golin e tretë me anë të Timo Ëerner, i cili shënoi në minutën e 72’të.

Ndërsa, shifrat i barazoi Rodrygo me t’u inkuadruar në lojë.

Me rezultat 4-4 ndeshja ka shkoi në vazhdime.

Për të realizuar pastaj Benzema golin e fitores.

Ndryshe, sfida e parë e zhvilluar javën e kaluar përfundoi me fitoren e skuadrës spanjolle me rezultat 3-1.

Në gjysmëfinale Real Madridit takohet me fituesin e takimit Atletico Madrid – Man City.

/Insajderi.org

-->