Peja fiton në derbin vëllazëror

Basketboll 13 Nëntor 2019 21:29

Peja ka mundur Vllazninë e Shkodrës me rezultat 78:67 (23:16, 25:19, 15:13, 15:19) në Ligën Ballkanike.

Pejanët të frymëzuar edhe nga rikthimi i Drilon Hajrizit e nisën ndeshjen më mirë dhe e fituan çerekun e parë me 23:16. Me lojë të mirë vazhduan edhe në periodën e dytë, duke e fituar 25:19, për të shkuar në pushim me rezultat 48:35.

Lojë më e barabartë u zhvillua në periudhën e tretë, që përfundoi 15:13 për vendësit, derisa ajo e fundit u takoi mysafirëve 15:19.

Sidoqoftë, Peja në fund shënoi fitore të merituar me rezultat 78:67, që ishte e dyta në dy ndeshje të zhvilluara në BIBL, derisa humbja e dytë për skuadrën shkodrane.

Te Peja u dalluan Drilon Hajrizi me 22 pikë e 6 kërcime, Henrik Sirko me 20 pikë e 8 kërcime dhe Malcolm Armstead me 16 pikë, 6 kërcime dhe 8 asistime.

Te mysafirët u dallua Colin James Voss me 19 pikë, 5 kërcime dhe 3 asistime.

-->