Penalltit do të vendosin fituesin e Evropa Ligës

Futboll 26 Maj 2021 23:35

Kanë përfunduar 30 minutat e vazhdimeve të ndeshjes finale të Europa League ndërmjet Villrrealit dhe Manchester Unitedit.

Skuadra spanjolle kaloi e para në epërsi në minutën e 29’ me golin e realizuar nga Moreno, por ajo angleze i barazoi shifrat në minutën e 55’ përmes golit të Edinson Cavani.

Rezultati i kohës së rregullt ishte i barabartë 1-1, kurse edhe pas vazhdimeve rezultati nuk ka ndryshuar dhe penalltit do të vendosin fituesin e Evropa Ligës.

-->