Për një minutë Leeds shënon dy gola në portën e De Geas, por Fred rikthen epërsin e United – spektakël i vërtetë në ‘Ellen Road’

Futboll 20 Shkurt 2022 16:37

Manchester United ka kaluar në epërsi përsëri kundër Leeds United.

Unitedi e mbylli pjesën e parë në epërsi prej dy golave 0:2, por pjesa e dytë ka qenë shokuese për ta.

Leeds barazuan rezultatin me dy gola brenda një minutën 53 dhe 54 shënuan vendasit përmes Rodrigo dhe Raphinha për rezultatin 2:2. 

Por i inkuadruari në minutën e 65’të, Fred, arritit q të shënoi golin e tretë të United he të avantazhit.

-->