Për një orë fillon gara, kjo është radhitja e në start

Formula 1 01 Korrik 2018 14:16

Gara për Shpërblimin e Madh të Austrisë në Formula 1 fillon në ora 15:10 dhe zhvillohet në shtegun Red Bull Ring.

Një prej shtigjeve më të shkurtra dhe më të ngushta në kalendar edhe sivjet pritet të japë një garë me start interesant, për shkak të kthesës së parë shumë të papërshtatshme, faktit që Romain Grosjean niset i pesti dhe gjithnjë ka potencial për aksidente si dhe duelet midis Ferrarit dhe Mercedesit.

Shikoni radhitjen në start të kësaj gare, që ju sjellë Insporti me grafika retro, që i përdorë autosport.com.

-->