Përfundim dramatik në finalen e Ligës Unike, kjo skuadër shpallet kampione

Superliga 14 Prill 2021 20:53

Ka përfunduar finalja e madhe e LIGËS UNIKE mes KB Peja dhe Golden Eagle Ylli, raporton Insporti.

Golden Eagle Ylli ka mposhtur Pejën me rezultatin përfundimtar 82-79.

Skuadra nga Suhareka, Ylli është fitues dhe kampion i kësaj gare pasi e mposhti Pejën me rezultat të ngushtë 82-79, pra me vetëm tri pikë epërsi.

Ndryshe ky ishte sezoni i parë i kësaj gare i organizuar nga Federata e Basketbollit të Kosovës në bashkëpunim me atë të Shqipërsë ndërmjet tetë skuadrave më të mira të të dy vendeve.

-->