Përfundojnë pjesët e para, Liverpool në epërsi ndaj Evertonit, Man City po fiton kundër Aston Villas

Futboll 01 Dhjetor 2021 22:05

Pjesa e parë mes Evertonit dhe Liverpoolit është mbyllur me rezultat 1-2.

Jordan Henderson zhbllokoi ndeshjen me golin e realizuar në min e 9′.

Nuk vonoi shumë dhe Mohamed Salah dyfishoi epërsinë e ekipit të tij në min e 19′.

Në vazhdim vendasit morën iniciativën e lojës dhe arritën të shënojnë në min e 38′ për 1-2, që është edhe rezultati i pjesës së parë.

Në anën tjetër, Man City po fiton me rezultat 0-2 ndaj Aston Villas.

Golat për Cityn i shënuan Ruben Dias në min e 27′ dhe Bernardo Silva në min e 43′.

-->