Përfundon derbi i madh anglez Manchester United – Liverpool

Futboll 13 Maj 2021 23:12

Ka përfunduar derbi i madh anglez ndërmjet Liverpool dhe Manchester United, në kuadër të xhiros së 36’të në Premier Ligë.

Skuadra e Liverpool ka fituar me rezultat 2-4.

Mbrojtësi i Liverpool ,Philips shënoi autogol në minutën e 10’të, për ti japur epërsin “Djajve të Kuq”, por në minutën e 34’të, Diogo Jota realizoj një gol mjeshtror dhe barazoi rezultatin për Liverpool, ndërsa Firmino realizoi dy golat e rradhës (45+3, 47).

Marcus Rashford realizoi për 2-3 duke ja rrzikuar fitoren skuadrë së Jurgen Kloop, por në minutën e 90’të, Salah u shfaq në skenë për të mbyllu qështjen e fituesit.

Për momentin Liverpool gjendet në vendin e pestë me 60 pikë, katër pikë më pak se Chelsea që gjendet në vendin e katërt. /Insporti.com/

-->