Përfundon pjesa e parë në miqësoren, Kosovë – Gjibraltar

Kombëtarja 10 Tetor 2019 18:47

Pa gola ka përfunduar pjesa e parë në miqësoren që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku po luajnë Kosova dhe Gjibraltari.

Kosova ishte më e mirë se mysafirët ku kishte në kontroll topin po ashtu edhe raste për shënim por pa arritur diçka konkrete.

Në anën tjetër Gjibraltari vetëm mbrohej pa bërë diçka.

Dardanët në këtë përballje po paraqitem me shumë ndryshime, arsye kjo e rruajtjes së futbollistëve kryesorë për duelin e rëndësishëm të së hënës ndaj Malit të Zi./Insporti.com

-->