Përfundon pjesa e parë Poloni – Sllovaki

Futboll 14 Qershor 2021 18:49

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Polonisë dhe Sllovakisë.

Sllovakia është në epërsi minimal ndaj Polonisë në “Gazprom Arena” duke iu falënderuar autogolit të portierit Szczesny në minutën e 18 të ndeshjes.

Posedimi i topit është në anën e Polonisë me 60 përqind por kjo nuk ka sjellur efektin e duhur sa i përket golave.

-->