Përfundon takimi Gjilani – Feronikeli, ky është rezultati

Futboll 10 Prill 2021 16:57

Trepça ’89 e hapi javën e 28-të në Superligë duke e mundur 0-1 në udhëtim Arbërinë, ndërsa sot u zhvilluan edhe dy ndeshje interesante, shkruan Insporti.

Gjilani priti Feronikelin dhe mori një fitore minimale prej 1-0.

Golin e vetëm e shënoi Gerhard Progni, i cili gjuajti nga ndërprerja dhe realizoi një gol jashtëzakonisht të bukur.

Ndryshe, nesër do të zhvillohen edhe dy ndeshje tjera për t’u mbyllur java e 28-të. /Insporti.com

-->