Përfundon takimi mes Malit të Zi dhe Kosovës, ja rezultati përfundimtar

Volejboll 07 Maj 2021 22:47

Përfaqësuesja e Kosovës në volejboll e ka nisur me humbje ciklin kualifikues për “EuroVolley 2021”.

Vashat e Kosovës pësuan humbje nga Mali i Zi me rezultatin 3-0 në sete.

Ndeshja u zhvillua në Podgoricë, aty ku “Dardanet” të shtunën do takohen me Sllovakinë dhe të dielën me Finlandën.

Kujtojmë se në Kampionatin Evropian kualifikohen dy pozitat e para të grupeve.

-->