Përleshje në NBA, ky basketbollist grushtoi keq kundërshtarin

NBA 13 Mars 2019 14:37

Basketbollisti spanjoll i Toronto Raptors, Serge Ibaka është përleshur me baskebollistin e Cleveland, Marequese Chriss.

Në ndeshjen ndërmjet Cleveland dhe Torontos, të cilën e fitoi Cavaliers me rezultat 126:101, ishte një moment tensioni në fund të çerekut të tretë.

Incidentin e filloi Ibaka, i cili nuk ishte kënaqur me vendimin e gjyqtarëve të cilët nuk akorduan faul në të mirë të tij, i cili më pas tentoi t’i sqarojë hesapet fizikisht me Marqueese.

Megjithatë, ndërhyrja e shpejt e bashkëlojtarëve dhe gjqytarëve ky incident nuk u bë më i madh, edhe pse ndeshja u ndërpre për disa minuta.

Gjyqtarët përjashtuan që të dy basketbollistët me gabime teknike. /Insporti.com/