Përmbysje në Kopenhagë – mbyllet ndeshja Belgjikë – Danimarkë

Futboll 17 Qershor 2021 20:01

Ka përfunduar ndeshja e dytë e Grupit B, në mes Danimarkës dhe Belgjikës.

Belgët kanë arritur një fitore të madhe kundër Danimarkës, me rezultat 2-1.

Vetëm pas dy minutave, ylli i Leipzig, Yussuf Poulsen, ka arritur ti japë epërsin Kombëtares së Danimarkës.

GOLI I POULSEN:

Ky është goli i parë i Danimarkës këtë Evropian.

Me të inkuadruar në pjesën e dytë, asi i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne bëhet protagonistë i golit të barazimit të Belgjikës.

Thorgan Hazard ka shënuar për 1-1 pas një super asistimi nga Kevin De Bruyne.

GOLI I HAZARD:

I inkuadruari në pjesën e dytë, Kevin De Bruyne ka shënuar në minutën e 70’të për golin e epërsisë së Belgjikës.

GOLI I KEVIN DE BRUYNE:

Me këtë fitore Belgjika arkëton gjashtë pikë nga dy ndeshjet e para dhe praktikisht kualifikohet për në raundin tjetër, kurse Danimarka me shumë gjasa përshëndetet nga Evropiani, pas dy humbjeve me radhë.

-->