Përplasen zyrtarët e Prishtinës dhe Dritës, arrestohen nga Policia

Futboll 08 Korrik 2020 20:18

Para pak minutash ka ndodhur në përplasje verbale ndërmjet drejtuesve të FC Prishtinës dhe atyre të FC Dritës.

Siç thuht në sajtin zyrtar të klubit kryeqytetas, delegati i këtij klubi, Bajram Sherifi, ka patur një konflikt verbal me drejtoin e FC Dritës, Valon Zymberin, ndërkohë që edhe është arresetuar.

Ngjarja ka ndodhur pas ndeshjes ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës, e cila u përcoll me shumë incidente.

“Arrestohet administratori i FC Prishtina, delegat pran FFK-se, Bajram Sherifi, pas duelit verbal me drejtorin e FC Drita, Valon Murseli ndaj te cilit nuk u mor asnje mase”, thuhet në kumtesën e FC Prishtinës.

-->