Përurohet shtatorja e Majlinda Kelmendit

Sporte luftarake 28 Shkurt 2020 11:34

Sot në Pejë u përurua shtatorja e kampiones olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendit.

Pjesë e kësaj ceremonie ishte presidenti i Federatës Botërore të xhudos, Marius Vizer.

Pjesëmarrës ishin gjithashtu edhe fytyra të njohura të vendit, shkruan Indeksonline.

Një fjalë rasti patën kryeparlamentarja, Vjosa Osmani, Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe presidenti i Federatës Botërore të xhudos, Marius Vizer.

-->