Përveç Shaqirit, edhe yjet tjera të futbollit e urojnë Muriqin për kalimin në Lazio

Futboll 16 Shtator 2020 10:23

Vedat Muriqi është bërë edhe zyrtarisht futbollist më i ri te skuadra e re Lazio, shkruan Insporti.

Muriqi u bashkua me Lazion nga Fenerbahce me një çmim prej 18 milionë euro (+2 milionë bonuese) dhe kontratë që e mbanë atë në Itali për 5 vite.

Gjatë ditës së kaluar, transferimin ja uroi edhe futbollisti i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, i cili shkroi në gjuhën italiane: “In bocca al lupo vedoo”, që në shqip do të thotë: “Paç fat Vedo”.

Edhe Milot Rashica e ka uruar sulmuesin e Kosovës në Instagram, duke shkruar “suksese vlla”, ndërkohë Atdhe Nuhiu, i cili së fundmi u transferua tek Apoel Nicosia ka shprehur afeksion përmes një simboli të zemrës.

Image

-->